مقالات فروشگاه

مزایای تاسیس باشگاه مشتریان برای سوپرمارکت ها

باشگاه مشتریان به مجموعه ی منظمی از سناریوهای ریاضی و رفتاری اطلاق میگردد که به منظور وفاداری سازی مشتریان به یک واحد کسب و کار، از طریق بکارگیری ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری به مرحله اجرا در می آید.

تعریف باشگاه مشتریان سوپرمارکت: باشگاه مشتریان سوپرمارکت، با تنظیم سناریوهای ریاضی و رفتاری جهت سطح بندی مشتریان در دسته هایی با عناوین(برنزی-نقره ای-طلایی و …) بر مبنای حجم خرید آنان شکل میگیرد تا مشتریان را ترغیب کند نیاز خانوار خود را در سیکلی از تکرار خرید، در راستای اهداف برنامه ریزی شده مدیر سوپرمارکت و منافعی که برای مشتریان تدارک دیده شده، دنبال کنند و نهایتا رفتار مشتری به نفع مدیر سوپرمارکت تغییر کند.

مزایای تاسیس باشگاه مشتریان جهت سوپرمارکت های محلی

تاسیس کلوپ مشتریان برای سوپرمارکت های سنتی دارای مزایای فراوانی است که در ذیل برخی از رایجترین آن هارا نام خواهیم برد:

مزیت اول: ساماندهی خریدهای پراکنده مشتریان و غیرمنظم مشتریان

تبدیل به خریدهای برنامه ریزی شده و هدفمند میگردد. درصورت فقدان سیستم وفادارسازی مشتریان در یک سوپرمارکت، خرید مشتریان به صورت اتفاقی و نامنظم اتفاق می افتد و قاعدتا پارامترهای دیگری بر تصمیم آن ها تاثیر خواهد گذاشت.

مزیت دوم: هدفمندسازی تبلیغات

بعد از تاسیس باشگاه، تبلیغات پراکنده و صرف هزینه بدون هدف، سمت و سو پیدا میکند. این مزیت در کاهش قابل توجه هزینه های تبلیغاتی نیز اثر گذار است.

مزیت سوم:دریافت پیشنهادات و اتقادات از اعضا باشگاه مشتریان

عضویت اهالی منطقه ای حوزه ی جغرافیایی در باشگاه مشتریان، باعث می شود شما از نعمت پیشنهادات، انتقادات و تشویق های آن ها بهره مند شوید.

مزیت چهارم: مهندسی رفتار مشتری

مدیریت رفتار مشتری یا مهندسی رفتار، یکی از مهمترین و بهترین پیامدهای تاسیس باشگاه مشتریان است. این موهبت ماحصل تجزیه و تحلیل اطلاعات استخراج شده، از سامانه باشگاه مشتریان است که از سامانه های نرم افزاری به دست می آید.

مزیت پنجم: بازاریابی دهان به دهان

مشتریان خضو در باشگاه سوپرمارکت ها،مزایای عضویت و عوایدی را که نصیبشان شده در فرصت های مقتضی برای سایرین تعریف میکنند و اگر برای آن ها عضویت در باشگاه رضایت بخش باشد. تعریف شما را به دوستان و آشنایان خواهند کرد.

مزیت ششم: توسعه و تثبیت بازار

سهم هر واحد تجاری و کسب وکار از بازار، محدود است. هیچکس نمی تواند ادعا کند تمامی سهم بازار یک محصول را در دست دارد. حتی برند بزرگی مثل تویوتا نیز با اینکه به عنوان پرفروشترین اتومبیل جهان شناخته می شود، بازهم نیاز به افزایش فروش و تثبیت سهم خود در بازار دارد.

مزیتهفتم: امکان انجام نظرسنجی:

به دلیل در دسترس بودن اعضا باشگاه مشتریان همواره امکان نظرسنجی و یا برگزاری پروموشن های معرفی محصولات وجود دارد.

مزیت هشتم: امکان سطح بندی مشتریان

باشگاه مشتریان به شما امکان ارزیابی آماری مشتری را میدهد. شما می توانید مشتریان خود را سطح بندی کنید. آن ها را بر مبنای حجم خرید، دسته بندی کنید تا میزان اهمیت هر مشتری، برایتان محرز شود. دسته بندی مشتریان می تواند به شکل های مختلف از روی پارامتر مهم و تاثیر گذار حجم خرید انجام گیرد.

مزیت نهم: امکان ارایه خدمات بیشتر و متنوع تر به مشتریان

امکان اضافه کردن خدمات سایر باشگاه های غیرهمجنس به باشگاه مشتریان سوپرمارکت می تواند تنوع خدمات ارائه شده و مطلوب آن رضایت نهایی مشتری را افزایش دهد.

مزیت دهم: ابزاری مهم در جهت بازاریابی و جذب مشتریان جدید

باشگاه مشتریان،یک ابزار قوی جهت جذب و ماندگارسازی مشتریان است. سیستم های loyalty در سراسر به همین منظور خلق شده و جواب گرفته اند.

کد مطلب: 309 - تاریخ: 1395/12/28 - بازدید: 620